Sunday, August 30, 2009

Mojitosorbett


Magustoiduks tänasele õhtusöögile pakkusin mojitosorbetti, millest olid minu külalised vaimustuses. See oli tõepoolest väga omapärane ja maitsev magustoit.

Retsept pärineb raamatust "Jäised ahvatlused".

Koostisosad:
500g Demerara suhkrut
1 l vett
30 g värskeid mündilehti
4 laimi
veidikene rummi ja soodavett

Valmistamine:
Pane suhkur, vesi, mündilehed ja laimi riivitud koor kastrulisse ning kuumuta keemiseni. Keeda keskmisel kuumusel 20 min ja tõsta tulelt. Jahuta ja aseta üleööks külmkappi, et siirup saaks maitsestuda.

Kurna siirup läbi sõela. Pressi laimidest mahl ja lisa siirupile.

Vala segu jäätisemasinasse ja valmista jäätis.

Pane jäätisesegu sügavkülma ja külmuta vähemalt 4 tundi. Mina külmutasin 5 tundi ja minul ei jäätunud segu piisavalt tahkeks, et saaksin ilusaid palle veeretada.

Serveerimisel lisa klaasi jäätisepallide juurde veidi rummi ja soodavett.

No comments: