Tegelikult mulle meeldis, et jäätis on hapukas, hea vaheldus klassikalisele magusale jäätisele.
Retsept pärineb nami-nami.ee'st
Koostis:
300 g noort rabarbrit
0.5 dl vett
1 dl suhkrut
2 dl vahukoort
2 dl kohvikoor
3 munakollast
2 tl tuhksuhkrut
1 tl vanilliekstrakti
Valmistamine:
Lõika rabarber õhukesteks viiludeks. Hauta rabarbriviilud vee ja suhkruga nõrgal tulel kaane all, kuni rabarber on pehme ja muutub pudruks. Lase jahtuda, soovi korral suru segu läbi sõela või püreesta.
Klopi munakollased tuhksuhkruga kohevaks, siis sega juurde rõõsk koor ning jahtunud rabarbripuder. (Kui munakollased ja rõõsk koor ei olnud külmkapikülmad, siis pane segu tunniks ajaks külmikusse jahtuma). Maitsesta vanilliekstraktiga.
Töötle jäätisemasinas jäätiseks vastavalt masina juhenditele.
No comments:
Post a Comment