Thursday, June 24, 2010

Rabarbrijäätis

Nami-nami.ee's avastasin selle jäätise retsepti juba eelmisel suvel aga selleks ajaks oli rabarberi hooaeg läbi. Ideed teha rabarbrijäätist ei unustanud ma ja tegin selle ära. Mul tuli jäätis suhteliselt hapukas ja seega järgmine kord paneks natuke rohkem suhkrut aga eks kõik sõltub rabarberitest ka.
Tegelikult mulle meeldis, et jäätis on hapukas, hea vaheldus klassikalisele magusale jäätisele.

Retsept pärineb nami-nami.ee'st

Koostis:
300 g noort rabarbrit
0.5 dl vett
1 dl suhkrut
2 dl vahukoort
2 dl kohvikoor
3 munakollast
2 tl tuhksuhkrut
1 tl vanilliekstrakti

Valmistamine:
Lõika rabarber õhukesteks viiludeks. Hauta rabarbriviilud vee ja suhkruga nõrgal tulel kaane all, kuni rabarber on pehme ja muutub pudruks. Lase jahtuda, soovi korral suru segu läbi sõela või püreesta.
Klopi munakollased tuhksuhkruga kohevaks, siis sega juurde rõõsk koor ning jahtunud rabarbripuder. (Kui munakollased ja rõõsk koor ei olnud külmkapikülmad, siis pane segu tunniks ajaks külmikusse jahtuma). Maitsesta vanilliekstraktiga.
Töötle jäätisemasinas jäätiseks vastavalt masina juhenditele.

No comments: