Thursday, November 26, 2009

mangojäätis

Enda ja Emma sünnipäeva peoks tegin mangojäätist värsketest mangodest. Mulle jäätis meeldis aga paljudele teistele jäi ta liiga tavaliseks. Ema oli mul isegi nii aus, et ütles, et jäätise maitse on "tühi". Ma küll vaimustuses ei olnud aga minu meelest oli ikkagi hea.

Retsept pärineb perenaine.ee'st

tegin imepisikesed muudatused

Vaja läheb:

2 munakollast
2 dl piima
2 küpset mangot
1 dl suhkrut (0,5+0,5)
2 dl koort (vastavalt maitsele ka 35% või 10%)

Vahusta munakollased 0,5 dl suhkruga. Kuumuta piim keemiseni, kalla see peenikese nirena munakollaste hulka, viimaseid pidevalt segades. Kuumuta saadud segu madalal temperatuuril kuni see pakseneb. Jahuta toatemperatuurini ja seejärel külmikus, soovitavalt kuni 12 tundi.

Paar tundi enne jäätisetegemist puhasta mangod, tükelda viljaliha, raputa üle 0,5 dl suhkruga ja jäta mõneks tunniks külmkappi laagerduma. Seejärel püreesta mangod saumikseriga ja lisa jäätisesegusse.

Pane jäätisemasin tööle ja lisa jäätisesegu.

No comments: