Sunday, January 25, 2009

Kohvimaitselised brownie’d


Allikas: 100kooki3

Kuna kandiline vorm oli mul lasanjega hõivatud siis kasutasin ümmargust koogivormi ning tuligi šokolaadikook. Vot see oli tõeline šokolaadikook, seest veidi niiske ning pealt krõbe. Serveerisin vaniljejäätisega ning sain tõelise maitseelamuse.

Põhi:
175 g tumedat šokolaadi (kasutasin apelsinimaitselist ning see andis koogile mõnusa apelsini maitse)
175 g võid
0,5 dl espressot
3 muna
2,5 dl suhkrut
1 dl jahu
100 g metspähkleid
Peale:
200 g Daimi šokolaadi (kodus oli vaid 28gx3 kuid see ajas asja ära)

Tükelda šokolaad. Sulata kastrulis või ja tõsta kastrul pliidilt. Lisa šokolaad ja sega seni, kuni see on sulanud. Lisa kohv. Vahusta munad ja suhkur kohevaks vahuks ning lisa šokolaadisegule. Sega ettevaatlikult juurde jahu ja hakitud pähklid (mul olid pähklid saumikseriga täiesti puruks tehtud). Vala tainas küpsetuspaberiga vooderdatud 25 x 25 cm vormi. Puista peale hakitud Daimi šokolaadi ja küpseta 175 kraadises ahjus 30 minutit.
Serveeri soojalt koos vanillijäätisega

No comments: